bosch_1600a025gd
bosch_1600a025gd
bosch_1600a025gd
bosch_1600a025gd
BOSCH GMA 55 magazine attachment for drywall screwdriver + screwdriver bit PH2 145mm - 1600A025GD
  • Delivery by DHL
Scope of delivery
  • Magazine attachment for drywall screwdriver
Product description
  • System accessories GMA 55 (Magazine attachment for drywall screwdriver)
  • Quick and easy depth setting and adjustment of screw length without additional tools
  • Open design for easy cleaning and longer service life
Key features according to our expert
  • For model: GTB; GSR
  • Min. screw length: 25 mm
  • Max. screw length: 55 mm
  • Max. screw diameter: 5 mm
Specifications / All features
  • Brand: BOSCH
  • EAN: 4059952593364
  • Supplier number: BOSCH 1600A025GD
For model
GTB; GSR
Min. screw length
25 mm
Max. screw length
55 mm
Max. screw diameter
5 mm
Screw length, min.
25 mm
Screw length, max.
55 mm
Screw diameter, max.
5 mm
Screw length
25 - 55 mm
Screw head diameter, max.
9.5 mm